Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те
Добави Информация Кметовете

Справки за кметовете по налична информация към 25.07.2005 г.

СНИМКИ на кметовете :  all_1.pdf
Биографични данни:  biograf_danni.pdf

НИКО ПОПОВ
• роден 1837 г. в Бургас; починал на 5 септември 1905 г. във Варна;
• кмет на 1 - то Градско общинско управление от 7.02.1878 г.;
• председател на Бургаска община от 15. 01.1879 г. до 29.08.1880 г.

ЯСЕН (АСЕН) РУСАЛИЕВ
• роден 1852 г. В Бургас; починал 1917 г. В Карнобат;
• кмет - 29.08.1880 г. - 18.06.1883 г.;
• кмет - 13. 08. 1890 г. - 30. 07. 1892 г.

ИВАН ЙОНЧЕВ
• кмет - 19. 06. 1883 г. - 01. 07. 1883 г.

РУФАТ ЕФЕНДИ
• председател – кмет – 01.07.1883 г. – 03.03.1884 г.

ДИМИТЪР БРАКАЛОВ
• роден 1840 г. в Калофер; починал в Бургас 1903 г.;
• председател - кмет - 28.03.1884 г. - 02.09.1885 г.;
• кмет - 07.08.1895 г. - 30.06.1899 г.

ИВАН ХАДЖИПЕТРОВ
• роден 1834 г. в Котел; починал 1909 г. в Бургас;
• кмет - 02.11.1885 г. - 18.02.1886 г.

Георги ТУРЛАКОВ
• кмет- 18.02.1886 г. - 05.03.1886 г.

ИВАН ЗЛАТАРОВ
• председател - кмет - 8.03.1886 г. - 20.12.1886 г.

СТОЯН МИХАЙЛОВ
• председател - кмет - 22.12.1886 г. - 26.01.1887 г.

ПАНАЙОТ РУСАЛИЕВ
• роден 1846 г. в Бургас; починал 1922 г. в Бургас;
• кмет - 27.01.1887 г. - 15.09. 1887 г.;
• кмет - 20.03.1908 г. - 07.04.1908 г.

ВЪЛКО СТАНЧЕВ
• председател - кмет - 01.10.1887 г. - 22.11.1887 г.

ИВАН ЦАНКОВ
• роден 1844 г. в Жеравна; починал 1925 г. в Бургас;
• председател - кмет - 22.11.1887 г. - 20.04.1890 г.;
• кмет - 08.10.1893 г. - 12.07.1894 г.

ПРОДАН КИРЯКОВ
• роден 1854 г. в с. Мързево; починал 1937 г.;
• и. д. кмет - 20.04.1890 г. - 13.08.1890 г.

ИВАН БОЯДЖИЕВ
• председател - кмет - 31.07.1892 г. - 21.10.1892 г.

САВА СТАНОВ
• кмет - 22.10.1892 г. - 08.10.1893 г.

САВА ХАДЖИДЕЧЕВ
• роден 1844 г. в Стара Загора; починал 1914 г. в Бургас;
• кмет - 13.07.1894 г. - 13.01.1895 г.

НИКОЛА АЛЕКСАНДРОВ
• роден 1860 г. в Бургас; починал 1935 г.;
• кмет - 13.01.1895 г. - 07.08.1895 г.;
• кмет - 01.05.1899 г. - 18.01.1901 г.;
• кмет - 05.10.1913 г. - 15.07.1915 г.

ХРИСТО БОГОЕВ
• роден 1855 г. в с. Змеево, Старозагорско; починал 1930 г. в Бургас;
• председател - кмет и кмет - 12.04.1901 г. - 22.09.1902 г.

д - р НИКОЛА ВЪЛКОВ
• роден 1861 г. в Бургас; починал 1903 г. в Бургас;
• кмет - 23.09.1902 г. - 07.07.1903 г.

ЙОВИ ВОДЕНИЧАРОВ
• роден 1850 г. в с. Змеево, Старозагорско; починал 1915 г. в Бургас;
• председател - кмет - 11.07.1903 г. - 13.10.1903 г.

ПЕТЪР РАЙЧЕВ
• роден в Русе;
• председател - кмет - 17.10.1903 г. - 10.03.1904 г.

ГРИГОР ДЯКОВ
• роден 1865 г. в Малко Търново; починал 1945 г. в Бургас;
• кмет - 10.03.1904 г. - 01.06.1906 г.;
• кмет - 24.07.1907 г. - 04.03.1908 г.

ИВАН МИНТОВ
• роден 1858 г. в Калофер; починал 1908 г. в Бургас;
• кмет - 04.07.1906 г. - 24. 07. 1907 г.

АТАНАС ВЪЖАРОВ
• роден в с. Медвен, Котленско; починал 1917 г.;
• кмет - 04.03.1908 г. - 19.03.1908 г.

ВЪЛЧАН МАРИНОВ
• роден 1863 г. в с. Върбица, Шуменско;
• председател - кмет - 08.04.1908 г. - 30.05.1908 г.

АТАНАС СЛАВОВ
• роден 1860 г. в с. Чирмен, Свиленградско; починал 1924 г. в Бургас;
• кмет - 31. 05.1908 г. - 4.04.1912 г.

КИРЧО КИРЧЕВ
• роден 1875 г. в Елена;
• кмет - 05.04.1912 г. - 04.10.1913 г.

ИВАН ЛАМБРЕВ
• председател - кмет - 16.07.1915 г. - 20.05.1916 г.

СТЕФАН ХАДЖИПЕТРОВ
• председател - кмет - 21.05.1916 г. - 11.07.1916 г.; починал 1936 г. в Париж

КРЪСТЮ ПАНЕВ
• председател и кмет - 12.07.1916 г. - 4.09.1918 г.

ВЪЛЧАН МАРИНОВ
• председател - кмет - 5.09.1918 г. - 21.10.1918 г.

ДИМИТЪР СТЕФАНОВ
• роден 1871 г. в с. Караагач, Бесарабия; починал 1940 г. в Бургас
• председател - кмет - 22.10.1918 г. - 30.01.1920 г.

ПЕТЪР ЖИТАРОВ
• роден 1876 г. в с. Караново, Айтоско; починал 1938 г. в Бургас
• кмет на Бургаска общинска комуна - 30.01.1920 г. - 12.06.1920 г.

КОСТА КЕХАЙОВ
• роден 1888 г. в Бургас; починал 1926 г. в Бургас
• кмет на Бургаска общинска комуна - 12.06. 1920 г. - 28.08.1921 г.

НИКО ДИМИТРОВ
• председател - кмет и кмет - 29.08.1921 г. - 21.07. 1923 г.

ГЕОРГИ КАНАЗИРСКИ
• роден 1884 г. в Бургас; починал 1939 г. в София
• председател-кмет-26.07.1923 г.-16.05.1931 г.

СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
• председател-кмет 17.05.1931 г. – 20.04.1932 г.

ИВАН ДЖЕЛЕПОВ
• роден 1878 г. в с. Кирово, М.Търновско; починал 1979 г.
● председател-кмет 21.04.1932 г. – 31.05.1934 г.

инж. ДИМИТЪР КАРАКОСТОВ
• роден 1888 г. в Бургас; починал 1979 г.
● кмет 30.05.1934г. – 22.01.1936 г.

инж. АТАНАС СИРЕКОВ
• роден 28.8.1898 г. в Копривщица; починал 19.11.1939 г. в Бургас
• кмет - 29.01.1936 г. - 19.11.1939 г.

ЛАЛЮ НЕДЕВ
● роден 1885 г. в Казанлък
• и. д. кмет - 19.11.1939 г. - 21.12.1939 г.

д - р ДЯНКО ПРЪВЧЕВ
• роден 1889 г. в с. Пирне, Айтоско; починал 1944 г. в Бургас
• кмет - 27.12.1939 г. - 03.01.1944 г.

АТАНАС ПЕТРОВ
• и. д. кмет - 22.01.1944 г. - 17.05.1944 г.


инж. КОСТА ПРОДАНОВ
• роден 1889 г. в Бургас; починал 1956 г. в Бургас
• кмет - 18.05.1944 г. - 25.09.1944 г.


д - р НИКОЛА КАРАМБОЛОВ
• роден 1902 г. в Сливен; умира 1966 г. в Бургас
• кмет на Временна общинска управа - 17.11.1944 г. - 2.01.1948 г.

МИНЧО МИНЧЕВ
• роден 1910 г. в Сливен; починал в София
• председател на Градски народен съвет - 11.03.1948 г. - 6.06.1949 г.

СТАЙКО НЕДЕЛЧЕВ
• роден 1914 г. в с. Близнец, Новозагорско; починал в Бургас
• председател на Градски народен съвет - 06.1949 г. - 08.1949 г.

НЕДЕЛЧО РАЛЕВ
● роден 1911 г. в М.Търново; починал в София
• председател на Градски народен съвет - 10.1949 г. - 10.1951 г.

НЕНЧО МЕЧКОВ
• роден 1919 г. в с. Ичера, Сливенско
• председател на Градски народен съвет - 11.1951 г. - 07.1955 г.

СТЕФАН ДОБРЕВ
● роден 1911 г. в Свиленград; починал 1997 г. в Бургас
• председател на Градски народен съвет - 09.1955 г. - 01.1956 г.

инж. КОСТАДИН ГРОЗДЕВ
● роден 1907 г. в с. Соколово, Карнобатско
• председател на Градски народен съвет - 02.1956 г. - 04.1959 г.

ВЪЛЧО ДЕЧЕВ
● роден 1915 г. в с. Сигмен, Бургаско; починал 1978 г. в Бургас
• няма биограф. данни

инж. ХРИСТО ВАСИЛЕВ
● роден 1921 г. в Бургас
• няма биограф. данни

МАНОЛ БОНЕВ
• роден 1931 г. в Карнобат; починал 1983 г. в Бургас
• председател на Градски народен съвет - 07.1972 г. - 02.1979 г.


инж. АТАНАС ПОПОВ
• роден 1937 г. в с. Веселие
• кмет на Общински народен съвет - 04.1979 г. - 01.1981 г.

КОНСТАНТИН СТАНЧЕВ
• роден 1933 г. в с. Пирне, Айтоско; починал 2002 г.
• председател на Общински народен съвет - 12.1981 г. - 11.1989 г.

инж. НИКОЛА АЛЕКСАНДРОВ
• роден 1937 г. в с. Зидарово
• кмет - 12.1989 г. - 09.1990 г.

АНАСТАС ДЕМИРЕВ
• роден 1930 г. в Хасково; починал 1998 г. в Бургас
• кмет - 09.1990 г. - 04.1991 г.

ПРОДАН ПРОДАНОВ
• роден 1933 г. в Бургас
• кмет - 04.1991 г. - 11.1995 г.

ЙОАН КОСТАДИНОВ
• роден 1947 г. в Бургас
• кмет от 11.1995 г.

СНИМКИ на кметовете :  all_1.pdf



Тази статия е разглеждана: 21426 пъти



» обратно
Снимки от Бургас
Добави снимка
Театър за драма. опера и балет, Бургас Бургаският мост през 2011 г. Машините на Леонардо Салат дьо Шоп Ирис Езикови курсове от учебен център „СИТИ“ Учебници CALLAN метод Spirit of Burgas Кукерландия 2011, Ямбол Заслон в местност Живия огън Алуминиеви парапети Промоция
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите


 




   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development